GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası (NiTSO), NiTSO bünyesinde faaliyet gösteren Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları, Ahiler Kalkınma Ajansı ve KOSGEB işbirliği ile 30 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecektir.

Eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika alan kişiler KOSGEB’in yeni girişimci desteğine başvurma fırsatı yakalayacaktır.

Girişimcilik Eğitimine Son Başvuru Tarihi 16 Haziran

Girişimcilik eğitimine başvurular 16 Haziran 2014 Pazartesi günü mesai bitimine kadar şahsen yapılabilecektir. Mülakat tarihi ve saati ise başvuru yapan isteklilere telefonla bildirilecektir.

Girişimcilik Eğitim Kontenjanı 30 Kişi İle Sınırlı

Girişimcilik eğitim kontenjanı 30 kişi ile sınırlıdır. İstekliler arasında yapılacak mülakattan sonra eğitime katılmaya hak kazananların, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın internet sitelerinden ilan edilecektir.

Eğitim sonunda başarılı olanlara sertifika verilecektir. Sertifika alan katılımcılar, yeni bir iş kurmaları halinde KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı kapsamında 30 bin liraya kadar hibe, 70 bin liraya kadar da faizsiz kredi desteklerinden faydalanmak için başvuruda bulunabilecekler.

 

 

ahiler nosb kosgeb logotobb gumruk ekonomi  isbirligi dmologo
rekabet kurumu resmiGazete tse ihracatcilar mersis istatistik  kgf kobikat