İletişim Hattı +90 388 233 55 01
Tüm Haberler

KGF İNŞAAT HİZMETLERİ FİNANSMAN DESTEK PAKETİ BAŞVURULARI BAŞLADI

  • 28.10.2022
  • nigdetso

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu yapmış olduğu açıklamada;

Üyelerden gelen talepler ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB )’nin girişimleriyle Kredi Garanti Fonu tarafından KOBİ ve KOBİ dışı inşaat firmalarının asgari %30’u tamamlanmış ve henüz tamamı bitmemiş konut projelerinin tamamlanması amacıyla “İnşaat Hizmetleri Finansman Destek Paketi” nin kullandırılmaya başlandığını belirtti.

Katırcıoğlu; açıklamasının devamında destek paketinin detaylarını açıkladı.

Destek paketi kapsamında;

KOBİ’ler için kefalet üst limiti 35 Milyon TL, kredi üst limiti 46,6 Milyon TL,  KOBİ dışı işletmeler için kefalet üst limiti 150 milyon YL, kredi üst limiti ise 200 milyon TL olduğunu belirterek Kredi vadesinin azami 6 ay ödemesiz dönem olmak üzere en fazla 36 olarak gerçekleşeceğini söyledi.

Katırcıoğlu; Yararlanıcının kredi başvuru tarihi itibarıyla kefalete konu konut projesinin tapu kaydına göre kendisine ait veya noter tarafından düzenlenen taşınmaz satış vaadi ve arsa payı karşılığı inşaat sözleşmesine göre payına düsen arsa bölümünün veya konutların en az %20’sini satmamış ya da satış vaadinde bulunmamış olması gerektiğini ve Satış yapılmamış konutlar için finansman desteği sağlanacağını belirterek, İnşaat projesine konut başına azami 500.000 TL kredi kullandırılabileceğini söyledi.

Program Bitiş Tarihinin 31.12.2022 olduğunu belirten Katırcıoğlu; başvurudan bulunmak isteyen üyelerimiz Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Türkiye Emlak Katılım Bankası, TEB, Türkiye İş Bankası, Denizbank’a başvurulabilmektedir. Dedi

Kredi faizleri hakkında da bilgi veren Katırcıoğlu; TLREF +2,5 olan faiz oranının 3 ayda bir güncel oranlara göre değişeceğini belirtti.

  • KGF İNŞAAT HİZMETLERİ FİNANSMAN DESTEK PAKETİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç