İletişim Hattı +90 388 233 55 01
Tüm Haberler

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezini Hizmete Sundu

  • 02.06.2023
  • nigdetso

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası ( NiTSO ) üyelerine fayda sağlayacak bir birimi daha faaliyete sundu.

Üyelerinin hukuki anlaşmazlıkları için hizmet verecek olan Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi, iş dünyasının artık tüm hukuki ihtilaflarını, hem daha hızlı, hem de daha uygun maliyetlere çözebilecek.

Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi hakkında bilgi veren NiTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu, yargıda davaların uzun sürdüğünü, arabuluculuk, tahkim ve uyuşmazlık müesseseleriyle anlaşmaların daha kısa sürede sonuçlanacağını söyledi.

Katırcıoğlu; 2020 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ( TOBB ) ’un girişimleri ile iş dünyasının ve vatandaşların uyuşmazlıklarının sürdürülebilir çözümlere ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla TOBB Uyum Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi kurulmuş, sorunların kısa vadede çözüme ulaşması hedeflenmiştir. Bu kapsamda illerde de TOBB’a bağlı Oda/Borsa bünyelerinde de temsilcilikler açılarak iş dünyasına önemli bir hizmet sunulmaktadır.

Bu bağlamda Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin başka şirketlerle veya kişilerle ihtilaflı olan üyelere yargı yoluna gitmeden çözüm sağlayacağını belirten Katırcıoğlu, bu sayede üyelerin hukuki sorunlarını kısa süre içinde çözmeyi, uyuşmazlıkların giderilmesini, ticari anlaşmazlıkların çözülerek, hukuki sürecin hızlandırılmasını amaçladıklarını kaydetti.

Katırcıoğlu, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin açılmasına verdiği katkı dolayısıyla TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve TOBB UYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi Başkanı Sayın Cemil Çiçek’e teşekkür ederek Merkez’in Niğde’ye hayırlı uğurlu olmasını diledi.

  • Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezini Hizmete Sundu

Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç